Regionalni simpozijum sociologa na Bledu (Slovenija)

Slovensko sociološko društvo (SSD) je inicijator održavanja regionalnog simpozijuma sociologa na Bledu (Slovenija) 17-19. 10.2019. godine. Na konferencije je učestvovao  Doc. dr Vladimir Bakrač, koji je predstavio dosadašnje aktivnosti Odsjeka za sociologiju na Filozofskom fakultetu UCG, Instituta za sociologiju i psihologiju, kao i DSCG, i ukazao na buduće zadatke i ciljeve sociologije, pri ovim institucijama. Na skupu je inicirano niz značajnih projekata koji bi doprinijeli saradnji DSCG sa ostalim organizacijama tog tipa, u regionu i šire. Na skupu je problamatizovan proces marginalizacije sociologije iz sistema obrazovanja, zapošljavanja i prepoznavanja profesije sociologa u državnim institucijama. Takođe, potaknuta je čvršća saradnja Instituta za sociologiju i psihologiju i DSCG sa sociološkim društvima u regionu u naučno-istraživačkom smislu – regional research network. Dogovorena je mogućnost involviranja DSCG u European sociology association and International sociological association.