Правила полагања испита: додатна појашњења

Испит ће бити организован у два термина, како је предвиђено распоредом.

У првом термин ће бити организован основни, а у другом поправни испит.

Оба рока ће се састојати од 3 задатка и 4 питања. Питања и задаци ће покривати читаво градиво предмета (укључујући и теме које нису предаване). Сваки студент ће изабрати 2 питања и 3 задатка које ће радити. Задаци ће носити по 26 поена, док ће питања носити по 16 поена. Дакле, максималан број поена је: 2 х 26 поена + 3 х 16 поена = 100 поена.

Студенти који након првог рока буду имали 30 поена или више ће бити позвани на разговор или мали усмени испит. Студенти који у првом року положе испит и добију оцјену којом су задовољни, не морају излазити на други рок.

Студенти који након другог (поправног) рока буду имали 35 поена или више ће бити позвани на разговор или усмени испит.

Студентима се препоручује да се за испит припреме кориштењем скрипте и вјежбањем задатака са претходних рокова.

Позивају се студенти који сматрају да су им потребне консултације да се пријаве професору на адресу: vladimirj@ucg.ac.me. Kонсултације ће се одржати на Факултету наредног понедјељка, 08. 06. За студенте који неће бити у Подгорици 08. 06. ће накнадно бити организоване још једне консултације. Алтернативно, за поједине студенте могу бити организоване и консултације на даљину, али само у случају да ситуација захтијева такав начин рада.