Otvorena izložba “Crna Gora i Grčka – Dva prijateljska naroda”

U holu Rektorata UCG, 10. decembra 2021. u 11h, otvorena je izložba „Crna Gora i Grčka – Dva prijateljska naroda“. Izložbu je organizovao Istorijski institut, povodom 140. godina uspostavljanja diplomatskih odnosa Crne Gore i Grčke.

Izložbeni materijal potiče iz privatne zbirke prof. dr Panagiotisa Koliomichalisa i svjedoči o dugotrajnom crnogorsko-grčkom prijateljstvu, kao i mjestu koje Crna Gora zauzima u kulturi sjećanja Grčke i njenog naroda.

Prisutnima se prvo obratio Njegova Ekselencija, Panagiotis Partso, ambasador Republike Grčke u Crnoj Gori koji je pozdravio ovu inicijativu Istorijskog instituta UCG, a izložbu je u ime Ministarstva vanjskih poslova Crne Gore otvorila gospođa Satka Hajdarpašić, direktorica Diplomatske akademije. Okupljenima su pozdravne riječi uputili i autor izložbe, dr Panagiotis Koliomichalis, kao i dr Radoslav Raspopović, direktor Istorijskog instituta UCG.

Izložba će biti otvorena za posjetioce tokom predstojeće sedmice.