Konferencija o superprovodnim kvantnim materijalima i nanouređajima

Konferencija  International meeting on superconducting quantum materials and nanodevices održana je u periodu od 17.  do 21. aprila 2023. godine u Budvi, kao dio COST akcije SUPERQUMAP.

Organizacionim odborom konferencije su činili istaknuti svjetski naučnici, a predsjedavali su prof. dr Predrag Miranović (Prirodno-matematički fakultet), prof. dr Jovan Mirković (Prirodno-matematički fakultet, Prona), i prof. dr Milorad Milošević (Univerzitet u Antverpenu).

Među predavanjima na konferenciji našlo se i izlaganje MSc Božidara Šoškića, koji je doktorand na Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta Crne Gore i na Univerzitetu u Antverpenu. Postere su imali i Stevan Đurđević, saradnik u nastavi na  Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta Crne Gore i doktorand Univerziteta u Beogradu, MSc Stevan Šćepanović, doktorand na Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta Crne Gore, i Nikola Subotić, doktorand Univerziteta u Cukubi.

Dio tima za tehničku podršku bila je i Tijana Cvijetić, studentkinja treće godine Fizike na Prirodno-matematičkom fakultetu UCG.

Više informacija o konferenciji možete naći na LINKU.