Nagrađena Stešević u TV gostovanju: Naučna riječ treba da se čuje

Naučna zajednica u Crnoj Gori živi, možda nije bučna, a što ne bi bilo loše i da jeste, ali ona bivstvuje, funkcioniše i doprinosi, što je svakako cilj svake nauke, ovim riječima najavljeno je gostovanje prof. dr Danijele Steševičć, sa Prirodnomatematičkog fakulteta UCG, u jutarnjem programu Nacionalne televizije Dobro jutro Crna Goro, jutarnji program.

Kao jedna od ključnih figura, navodi se dalje u najavi, u domenu naučnoistraživačkog rada tokom prošle godine na UCG istakla se i profesorica dr Danijela Stešević s Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta Crne Gore.

Njen kontinuirani rad na istraživanju floristike i vegetacije rezultirao je objavljivanjem radova u prestižnim časopisima poput Horticulturae, Plant Biosystems i Phytocoenologia. Posebno se ističe njen doprinos istraživanju endemskih vrsta kao što su Ramonda serbica (cvijet feniks) i Micromeria croatica (hrvatska bresina), čime je obogatila razumijevanje biodiverziteta naših ekosistema.

Više o nagradi i doživljaju ovog priznanja, saznajte iz videa u prilogu: