Prirodno-matematički fakultet

Stipendije za ljetni studentski program CERN-a

oziv za učešće u Ljetnjem studentskom programu CERN-a 2022. u Švajcarskoj je sada otvoren. Ove godine program će se održati fizički, u Švajcarskoj . Ovo je letnji program razmjene u Švajcarskoj sa punim stipendijama i jedini ljetni program CERN-a koji je otvoren za sve državne stipendije. Program ne zahtijeva: IELTS/TOEFL, naknade za prijavu, radno iskustvo . Kandidati iz bilo koje akademske oblasti imaju pravo da se prijave. Svi će troškovi biti pokriveni ovim programom.

Trajanje CERN-ovog ljetnjeg programa razmjene je do tri mjeseca . Oblasti programa: fizika, inžinjerstvo, računarstvo ili matematika, programi i projekti vezani za IT. Detaljne informacije o ljetnom studentskom programu CERN-a u Švajcarskoj 2022. dostupne su u nastavku.

Detalji o ljetnom studentskom programu CERN-a:

• Država: Švajcarska
  • Organizacija: CERN
  • Prihvatljive zemlje: sve nacionalnosti
  • Trajanje: 3 mjeseca
  • Rok za prijavu: januar 2022

Finansijsko pokriće:

Ljetnji studentski program CERN -a u Švajcarskoj je potpuno financiran letnji program razmjene za Švajcarsku i pokriva sve troškove.

• Ugovor pokriva period od 8 do 13 nedjelja .
  • 90 CHF po danu za pokrivanje troškova smještaja i obroka za jednu osobu.
  • Povratna naknada za avio karte do i od Ženeve.
  • Šema zdravstvenog osiguranja
  • Pomoć u pronalaženju smještaja.

Uvod:

CERN je evropska organizacija koja pruža ljetne, međunarodnu praksu, programe razmjene studenata u trajanju od 8 do 13 nedjelja.

Da li trenutno studirate za diplomu osnovnih studija ili master ? Tražite praktičnu obuku? Ako jeste, ovo bi moglo biti prilika za Vas. Prijavite se sada za CERN letnji studentski program .

Oblasti letnjeg studentskog programa

• U periodu od 8 do 13 nedjelje radićete na tehničkom projektu u vremenu.
  • Tokom ovog jedinstvenog i uzbudljivog letnjeg programa razmjene, možete prisustvovati nizu predavanja.

Stručnjaci i naučnici iz cijelog svijeta dijele svoje znanje o širokom spektru teme:

• Fizika
  • Inžinjerstvo
  • Informatika
  • Matematika
  • TO

Kriterijumi

• Diplomirani ili master student (ne doktorand ili doctor nauka) u oblastima fizike, inženjerstva, računarstva ili matematike.
  • Završene najmanje tri godine redovnih studija na univerzitetskom nivou.
  • Imate dobro znanje engleskog (Međutim, IELTS ili TOEFL nisu potrebni).
  • Kandidati svih nacionalnosti (DRŽAVE ČLANICE CERN-a KAO I DRŽAVE NE-ČLANICE CERN-a) dobrodošle su da se prijave za ovaj ljetni studentski program.

Potrebna dokumenta za CERN

Morate pripremiti slijedeća dokumenta, jasno označena, za online prijavu: „CV“, „Motivaciono pismo“, „Akademski transkript“ , u PDF formatu.

Rok

Posljednji datum za prijavu na Ljetnji studentski program CERN-a u Švajcarskoj je 31. januar 2022.

Broj posjeta : 95

Ne propustite nijednu važnu vijest, pretplatite se na vijesti Akademski forum.