Realizovano onlajn gostujuće predavanje prof. dr Ratka Božovića

Prof. dr Ratko Božović održao je onlajn predavanje na temu "Igra ili ništa", u utorak, 9. marta 2021.  u okviru predmeta Arhitektonsko projektovanje VI , kojim rukovode prof.dr Rifat Alihodžić i prof.dr Slavica Stamatović Vučković. Suštinu predavanja predstavljalo je  pozicioniranje igre kao temelja kulture.

Izuzetno inspirativno i sadržajno  predavanje prof.Božovića pratilo je oko 100 učesnika, među kojima su dominirali studenti. Predavanje i diskusija su trajali više od 2 sata,  a u diskusiji su učestvovali, osim profesora i studenata sa  Arhitektonskog fakulteta i profesori sa drugih univerzitetskih jedinica.

Dekanka Arhitektonskog fakulteta, prof.dr Svetlana Perović, zahvalila je profesoru Božoviću na prihvatanju poziva da bude gost fakulteta, a iskazano je obostrano raspoloženje da  sledeće njegovo gostovanje  bude realizovano u neposrednom kontaktu na Arhitektonskom fakultetu.

Organizator predavanja je bio prof.dr Rifat Alihodžić.