Profesori Arhitektonskog fakulteta održali gostujuća predavanja na britanskom Univerzitetu Westminster

Na poziv dr Maje Jović sa Fakulteta za arhitekturu i građenu sredinu (School of Architecture and the Built Environment) Univerziteta Westminster u Londonu, profesori Arhitektonskog faulteta UCG su održali gostujuća onlajn predavanja.

Doc. dr Vladimir Bojković je, u okviru predmeta Critical Issues in Architecture, održao predavanje pod nazivom “Workers' Settlements in the Former Industrial city of Nikšić, Montenegro", prikaz radničkog naselja Humci, kao primjera svojevrsne urbane i arhitektonske tipologije nastale planskom izgradnjom početkom 60-ih u blizini željezare u Nikšiću, dok je prof. dr Slavica Stamatović Vučković, u okviru predmeta Tourism and Events (modul Tourism and the Mediterranean: Comparative Study) održala predavanje pod nazivom “Montenegro wild beauty: between simplicity of cultural heritage and luxury of tourist facilities”, komparativni prikaz uloga i značaja različitih arhitektonsko-urbanističkih koncepata u razvoju turizma na crnogorskoj obali u vrijeme bivše SFRJ i danas.

Na onlajn sastanku sa koleginicom dr Jović, dekanka fakulteta prof. dr Svetlana Perović i prodekan za nauku doc. dr Bojković su dogovorili i druge oblike saradnje između dvije institucije, a dr Maja Jović će tokom ljetnjeg semestra 2020/21. godine takođe održati gostujuće on-line predavanje na Arhitektonskom fakultetu u Podgorici.