Izložba u okviru FLUID dizajn foruma: Nevidljivi gradovi 25. maja

Jubilarni, deseti po redu FLUID dizajn forum 2022, pod nazivom LEGO ERGO SUM, je otvoren sinoć, 23. maja na Cetinju u novoj zgradi Fakulteta likovnih umjetnosti UCG i trajaće do 29. maja 2022. godine. (Konferencijski dio  FLUID Lectures  trajaće 23–28. maja 2022, a radionički dio FLUID Workshop 24–27. maja, na FLU Cetinje i FLUID Expo  23. 05.–16. 06. 2022)

Arhitektonski fakultet je jedan od partnera događaja u kome učestvuju i studenti ovog fakulteta, sa više od 60 studenata ostalih fakulteta umjetnosti i arhitekture iz regiona, dok su saradnici u nastavi dr Ema Alihodžić Jašarović i Nemanja Milićević voditelji jedne od šest studentskih radionica, pod nazivom Narativni prostor.

U sklopu FLUID dizajn foruma 2022. biće otvorena i izložba odabranih radova studenata tri generacije (2018-2020) pod nazivom Nevidljivi gradovi, a koji su dio praktične nastave na predmetu Digitalne metode u arhitekturi (I godina, II semestar) koji vodi prof. dr Slavica Stamatović Vučković sa saradnicama dr Emom Alihodžić Jašarović i dr Marijom Bojović.

Izložba Nevidljivi gradovi će biti otvorena 25. maja 2022. godine u 16h u holu zgrade tehničkih fakulteta UCG.

Dobrodošli!

Kompletan program desetog po redu FLUID Dizajn foruma LEGO ERGO SUM je dostupan u agendi, u prilogu.