Stručna konferencija: Savremene škole i arhitektonski konkursi u Austriji

Ambasada Austrije u Crnoj Gori organizuje stručnu konferenciju ,,Savremene škole i arhitektonski konkursi u Austriji'', koja će se održati 08.06.2022. godine, u multimedijalnoj sali Univerziteta Crne Gore, sa početkom u 13h.

Konferenciju čine dva bloka predavanja i diskusija:

Blok I

Predavanja i diskusija će se bazirati na savremenim pedagoškim sistemima i školskoj infrastrukturi u Austriji. Vršiće se uporedna analiza sa prilikama u Crnoj Gori. Teme će se obraditi kroz konkretne primjere savremenih austrijskih škola.

Milica Jaramaz / Jovana Marojević / Eldin Kabaklija / Radovan Radoman

Blok II

Predavanja i diskusija će se bazirati na procesu i tipovima arhitektonskih konkursa u Austriji i Crnoj Gori. Teme će se obraditi kroz konkretne primjere savremenih austrijskih škola, kao i faze kroz koje prolazi arhitekta i cjelokupan biro u toku ovog procesa. Značaj ovog procesa za razvoj grada i unapređenje arhitekte i arhitektonske prakse.

Marko Radonjić / Eldin Kabaklija / Radovan Radoman

Predavači na konferenciji:

Mr. Milica Jaramaz, doktorantkinja, Univerzitet Crne Gore, Filozofski fakultet, Studijski program za pedagogiju

Doc. dr Jovana Marojević, Univerzitet Crne Gore, Filozofski fakultet, Studijski program za pedagogiju

Dipl.-ing. Eldin Kabaklija, arhitekta, Schluder Arhitekten, Beč

Spec.sci.arh Radovan Radoman, arhitekta, Schluder Arhitekten, Beč

Dipl.-ing. Marko Radonjić, arhitekta, Strukovna komora arhitekata IKCG

Događaj je namijenjen pedagozima, arhitektama, nastavnicima, roditeljima i ostalim profesionalcima koji žele doprinijeti razvoju crnogorskog društva.

Više informacija o konferenciji može se naći u dokumentu u prilogu, kao i na linku: