Otvoreni dan laboratorije za industriski dizajn „Techlab Tehnopolis“ - interaktivna radionica

Povodom predstojećih Dana nauke i inovacija, koje organizuje Ministarstvo nauke i tehnološkog razvoja u saradnji sa Univerzitetom Crne Gore, Arhitektonski fakultet sa IPC Tehnopolis iz Nikšića organizuje interaktivnu jednodnevnu radionicu za 12 studenata fakulteta, u subotu 1. oktobra. Radionica će se organizovati u prostorijama IPC Tehnopolis u Nikšiću.

Studentima će biti predstavljena 3D tehnologija koje uključuju: 3D modelovanje, 3D skeniranje, rad na softverima za pripremu gcoda, pripremu štampača i 3D štampu, kao i detaljnije predstavljanje CNC rutera za obradu drveta.

Tokom trajanja radionice, učesnici će moći da prošire svoja znanja o 3D tehnologiji i CNC mašinama, dok će kroz praktičan rad upoznati sve mogućnosti koje laboratorija pruža a koje mogu biti od velike koristi u procesu projektovanja i promišljanja prostora.