Studenti Arhitektonskog fakulteta boravili u Virpazaru

U okviru predmeta Urbanističko projektovaje II, studenti treće godine Arhitektonskog fakulteta, obišli su turističko naselje Virpazar, 23. februara 2023. Studenti su zajedno s predmetnim saradnicama, dr Jelenom Bajić Šestović, dr Nevenom Mašanović i dr Sanjom Savić,  imali priliku da se bliže upoznaju s prirodnim i arhitektonskim vrijednostima izgrađenog jezgra Virpazar i tvrdjave Besac i njihovog neposrednog okruzenja.

Nakon detaljnog obilaska i prikupljanja svih terenskih podatata studenti ce pristupiti razradi semestralnog zadatka na temu “Reaktivacija turistickog naselja u Virpazaru kroz primjenu principa smart projektovanja” pod mentorstvom predmetnog nastavnika prof. dr Svetlane Perovic.