Obilazak JPU “Jelena Ćetković 1” na predmetu Arhitektonsko projektovanje II

Datuma 26.3.2023. godine, u okviru predmeta Arhitektonsko projektovanje II, pod mentorstvom prof. dr Svetislava Popovića i doc. dr Marije Bojović, i saradnica u nastavi dr Sanja Savić, dr Nevena Mašanović, dr Jelena Bajić Šestović i MSc Velenka Herbez, organizovan je dvočasovni obilazak JPU “Jelena Ćetković 1” u Podgorici, za studente druge godine Arhitektonskog fakulteta u Podgorici. Ispred ustanove detaljne informacije o objektu i lokaciji iznijela je koordinator vaspitne jedinice, vaspitačica Marija Rovčanin. Zadatak obilaska predmetne lokacije jeste upoznavanje sa prostornom organizacijom u objektu i oko njega, na primjeru socijalističke izgradnje predškolskog objekta, njegovim prednostima i nedostacima, načinu gradnje, kao i arhitektonskim detaljima koja su u nastavku predavanja analizirani. Cilj obilaska i analize objekta jeste dopuna teorijskog dijela nastave praktičnim radom na predmetu iz oblasti projektovanja školskih i predškolskih objekata, kako bi se zaokružila cjelina naučno-pedološkog rada.