Realizovana gostujuća predavanja na Arhitektonskom fakultetu

Gostujuća predavanja na Arhitektonskom fakultetu UCG,  doc. dr  Snežane Vesnić i prof. dr Petra Bojanića  realizovana su 30. maja 2023. u Multimedijalnoj sali Univerzitetskog sportsko-kulturnog centra UCG.

Ovom pilikom su izložene sledeće teme:  Idealno i realno arhitektonskog koncepta Šta je to projektantski um? Lica i oblici arhitektonskog delovanja.

U okviru gostujućih predavanja, dr Petar Bojanić i dr Snežana Vesnić predstavili su i novoosnovani časopis Khōrein: Journal for Architecture and Philosophy. Khōrein je recenzirani akademski časopis u izdavaštvu Instituta za filozofiju i društvenu teoriju Univerziteta u Beogradu. Časopis je posvećen izgradnji dijaloga između arhitekture i filozofije, kao i propitivanju granica između ovih disciplina. U tom smislu, temat inauguralnog dvobroja posvećen je vezniku „i“ unutar sintagme „arhitektura i filozofija“. Osnovne informacije o časopisu su dostupne u prilogu informacije.