Obavještenje o polaganju dopunskog (prijemnog) ispita u drugom roku i preliminarna lista prijavljenih kandidata

Dopunski (prijemni) ispit za upis na Arhitektonski fakultet, u drugom roku, biće realizovan u srijedu, 19.07.2023. godine, u terminu od 09:00 do 13:00 časova.

Sadržaj dopunskog (prijemnog) ispita:

• Test provjere opštih znanja iz istorije arhitekture i kulture (10 pitanja);
  • Test provjere sposobnosti shvatanja oblika i prostora - matematička logika (10 zadataka).

Testovi  se ocjenjuju pojedinačno. Konačna ocjena na ispitu je srednja vrijednost ocjena iz oba testa.

Negativna ocjena na testu A ili testu B je eliminatorna iz kvalifikacionog postupka.

NEOPHODAN PRIBOR:

• tehnička olovka
  • dva trougla
  • gumica za brisanje
  • hemijska olovka ( plave boje)
  • lična karta ili pasoš.

Napomene:

• Kandidati je neophodno da dođu u srijedu, 19.07.2023. godine ispred ulaza u zgradu Tehničkih fakulteta UCG u Podgorici u 08:45h. Dopunski (prijemni) ispit (II rok) će se realizovati u prostorijama zgrade Tehničkih fakulteta u terminu od 09 do13 časova.

Detaljna uputstva za polaganje dopunskog ispita kandidati dobijaju na dan polaganja istog.

Preliminarna lista prijavljenih kandidata za drugi rok dopunskog ispita dostupna je u prilogu.