Realizovano predavanje prof. dr Amira Pašića

Dr Amir Pašić je kao gost  Arhitektonskog fakulteta u Podgorici Univerziteta Ctrne Gore 29.03.2018.godine održao predavanje  na temu: "Potreba za novim arhitektonskim obrazovanjem".

Iz svog bogatog iskustva,  kao pedagog na preko 30 univerziteta širom svijeta, kao predstavnik komisija za očuvanje istorijskih spomenika, savjetnik za arhitekturu u istraživačkom centru OIC za islamsku istoriju, umetnost i kulturu (IRCICA) u Istanbulu, na predavanju  je dao niz primjera dobrog obrazovanja,  navodeći svoja iskustva sa prestižnih univerzitea MIT, Harvard, Columbia, UPenn, York, La Sapienza, King Saud, Mimar Sinan ...). Takođe se  osvrnuo i na planerska iskustva na kojima je bio zadužen na četiri velika projekta u urbanoj zaštiti i primarno u restauraciji.

Prof.dr.sc. Amir Pašić je autor ili koautor 21 knjige i 52 članka, a autor je i dosijea nominacije za imovinu WH “Stari grad Mostar” (2005). Dr Pašić je regionalni urednik u časopisu “Kulturno upravljanje i održivi razvoj” u Londonu.