Studenti u posjeti gradilištima školskih i predškolskih objekata u Podgorici

U okviru praktičnog dijela nastave na predmetu ARHITEKTONSKO PROJEKTOVANJE 2 - školski i predškolski objekti, koji vodi prof. dr. Svetislav G. Popović, studenti  II godine Arhitektonskog fakulteta, su 4.aprila 2018.god. obišli  2 gradilišta:

- Srednja stručna škola u Golubovcima – siva faza (investitor Vlada Crne Gore, izvodjač  Met&Alu Plast)

- Dječiji vrtić na Starom Aerodromu, kapaciteta 340 djece, u sastavu JPU „Đina Vrbica“ – završna faza radova (investitor  Glavni grad, izvođač Gradnja-promet)

Na gradilištu u Golubovcima, studenti su se upoznali sa tehničkom dokumentacijom, na osnovu koje se izvodi projekat Srednje stručne škole, te obišli gradilište u prisustvu šefa gradilišta koji im je objasnio tehnologiju gradnje sportske hale. U okviru objekta dječijeg vrtića na Starom Aerodromu, studenti su imali priliku da vide pripremne radove za parterno uredjenje  dvorišta, te finalne enterijerske radove.