Uspjeh studenata Arhitektonskog fakulteta na regionalnom takmičenju EBEC Balkan 2018.

Regionalno takmičenje EBEC Balkan održano je u Nišu  od 11. do 15. maja 2018.

U konkurenciji od 60 takmičara, iz osam gradova Balkana, dvije takmičarske kategorije, studenti Arhitektonskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, su zauzeli zavidno drugo mesto u kategoriji Case Study.

Rješavali su dva zadatka za koje su se pobrinule kompanije Eko gas i Leoni Wiring sistems doo. Uz pomoć organizatora koji su uvijek bili na raspolaganju, cijeli događaj je protekao u najboljem redu. Nakon 17 sati rada, članovi tima "BIRO" - Žaklina Nježić, Filip Radojević, Andrej Riger i Miloš Petrović,  prezentovali su svoje radove ispred stručnog žirija koji su činili predstavnici pomenutih kompanija i hrabro odgovarali na sva njihova pitanja. Uspjeh je upotpunilo druženje i spajanje sa vršnjacima iz regiona, a sigurni smo da će prijateljstva stečena na ovom takmičenju dugo trajati. Studenti su se vratili sa puno utisaka i motivisani za nove izazove.

Više informacija na: http://ebecbalkan.com/