Predstavnici Arhitektonskog fakulteta iz Podgorice boravili u Albaniji u sklopu 3 D - I M P - A C T Interreg CBC projekta

3 D - I M P - A C T  Interreg CBC projekat

Sastanak partnerskih institucija u Tirani (Albanija), 5-6 Novembar 2018

U okviru međunarodnog projekta “Virtual reality and 3D experiences to IMProve territorial Attractiveness, Cultural heritage smart management and Touristic development“, 3D-IMP-ACT održan je prvi radni sastank u Tirani (Albanija), kako bi se podijelili rezultati ostvareni kroz istraživačke aktivnosti sprovedene u toku prvog perioda realizacije projekta. Sastanku su prisustvovali i predstavnici Arhitektonskog fakulteta, Univerziteta Crne Gore: prof.dr Ratko Mitrović, Msc Irena Rajković i Mr Ljiljana Vukčevič, zajedno sa predstavnicima ostalih partnerskih institucija u projektu: Politecnico di Bari i Polo Culturale della Puglia iz Italije, Instituti I Monumenteve Te Kultures Gani Strazimiri i Universiteti Politeknik, Tiranes iz Albanije. Tokom boravka u Albaniji organizovana je i posjeta lokalitetima istorijskog kulturnog nasljeđa, kao što su: arheološki park Apollonia, Elbasan utvrđenje i  dvorci Pequin i Bashtova, na kojima su vršena i određena snimanja i istraživanja sa ciljem njihove buduće 3D vizualizacije.