Na Arhitektonskom fakultetu počinje vannastavna edukacija iz oblasti 3D modelovanja za studente arhitekture

U okviru međunarodnog projekta "3D-IMP-ACT - Virtual reality and 3D experiences to IMProve territorial Attractiveness, Cultural heritage smart management and Touristic development", u kojem je partner Arhitektonski fakultet u Podgorici,  predviđena su sredstva za besplatnu edukaciju  studenata  iz oblasti 3D modelovanja.

Zbog velikog interesovanja studenata, odnosno 120 prijavljenih kandidata, planirana je realizacija programa u ljetnjem semestru 2018/19. godine, za studente treće i četvrte godine, odnosno u zimskom semestru 2019/20, za studente prve i druge godine.

Program pod nazivom "Od modelovanja do arhitektonskog renderinga", kojim će rukovoditi Dragi Vujačić, počeće u ponedjeljak, 01. aprila 2019. i sprovodiće se radnim danima, od ponedjeljka do četvrtka.