Obilježavanje Svjetskog dana urbanizma 7. novembra

Arhitektonski fakultet Univerziteta Crne Gore organizuje otvaranje međunarodne  izložbe povodom obilježavanja Svjetskog dana urbanizma (ovogodišnjih jubilarnih 70 godina), u četvrtak, 7. novembra, u 18.00 h, zgrada Rektorata Univerziteta Crne Gore.

Arhitektonski fakultet poziva sve zainteresovane predstavnike društvene zajednice, koji učestvuju u oblikovanju crnogorskih urbanih prostora, da se pridruže u slanju akademske poruke.

Na izložbi će biti prezentovani studentski projekti iz oblasti urbanog planiranja i urbanog dizajna, a koji su realizovani na:  Arhitektonskom fakultetu Univerziteta Crne Gore, Arhitektonskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Ljubljani,  Arhitektonskom fakultetu Vilnius Gediminas Tehničkog Univerziteta, Arhitektonskom fakultetu Politehnike u Poznanju  i Arhitektonskom fakultetu KTH Kraljevskog instituta za tehnologiju u Stokholmu.

Izložbu će otvoriti rektor Univerziteta Crne Gore, prof.dr Danilo Nikolić.

Dobrodošli!