Učešće predstavnika Arhitektonskog fakulteta na međunarodnoj konferenciji u Materi

U italijanskom gradu Matera, Evropskoj prijestonici kulture za 2019. godinu (Matera European Capital of Culture 2019), održana je od 14. do 16. novembra Internacionalna konferencija R.E.D.S. Legacy (International Symposium R.E.D.S. Legacy), na kojoj je prezentovano više radova profesora, saradnika u nastavi i studenata Arhitektonskog fakulteta.

U  kategoriji Remoteness: “Zero Spaces”, prof. dr Slavica Stamatović Vučković;

“Interpolation as a Generator of Town Identity: Case study in Podgorica, Montenegro (student works)” - mentori: Prof. dr Veljko Radulovic, MSc Sanja Paunović Zarić, MSc Ema Alihodžić Jašarović;

“Intangible Narratives of Desolate Old Prison ''Jusovača'', Podgorica, MSc Marija Ćaćić;

“Urban Renewal of Settlement Orja Luka, Montenegro (student works)” - mentori: prof. dr Svetislav G. Popović, MSc Jelena Bajić Šestović, MSc Sanja Savić, MSc Nevena Mašanović;

U kategoriji Challenges: “Vision of post-war housing in Syria (student works)” - mentori: prof. dr Veljko Radulović, MSc Ema Alihodžić Jašarović, MSc Sanja Paunović Žarić;

“Potential of flat roofs into the sharing social space - Podgorica, Montenegro (student works)” - mentori: prof. dr Dragan Komatina, MSc Ema Alihodžić Jašarović, MSc Sanja Paunović Žarić, MSc  Irena Rajković, Mr Marija Bojović.

Rad “Vision of post-war housing in Syria” (prof. dr Veljko Radulović, MSc Ema Alihodžić Jašarović, MSc Sanja Paunović Žarić) prezentovan je u plenarnoj sesiji konferencije.

Svi radovi su objavljeni u italijanskom časopisu Abitare la Terra (Dwellings on Earth) koji je, specijalno za ovu značajnu konferenciju, uredio poznati italijanski arhitekta i teoretičar arhitekture, profesor na Univerzitetu La Sapienza Paolo Portoghesi.

Kao predstavnik Arhitektonskog fakulteta konferenciji je prisustvovala MSc Nevana Mašanović.