Gostujuće onlajn predavanje: Dr Vasilija Abramović o eksperimentima u interaktivnoj arhitekturi ovoga četvrtka

Gostujuće onlajn predavanje dr Vasilije Abramović će biti realizovano
u četvrtak, 30. aprila 2020. godine sa početkom u 10:30h.

Tema predavanja: Eksperimenti u interaktivnoj arhitekturi

Dr Vasilija Abramović je završila osnovne studije arhitekture na Arhitektonskom fakultetu u Podgorici, kao najbolji student u generaciji. Svoje školovanje nastavila je upisavši magistarske studije arhitekture u Pragu, a nedavno je i doktorirala na istom fakultetu, na temu Interaktivna arhitektura. Od 2017. godine živi i radi u Londonu na Bartlett-u i bavi se istraživanjem i stvaranjem kako je ona naziva “nove revolucionarne arhitekture”, koja se odnosi na arhitekturu budućnosti sa svojstvima adaptabilnosti, fleksibilnosti i mogućnosti odgovaranja na potrebe korisnika i sredine, koristeći najnovije tehnologije. Dobitnik je više nagrada, među kojima su nagrada Glavnog grada  19. decembar, Podgorica, zatim Nacionalne stipendije za izvrsnost Ministarstva nauke Crne Gore, kao i raznih istraživačkih grantova u Češkoj i Velikoj Britaniji. Vasilija je stekla radno iskustvo u arhitektonskim biroima u Podgorici, Pragu i Londonu, baveći se “klasičnom” arhitekturom, uvijek u namjeri da stvori nešto novo i drugačije.

Podsjećamo da je dr Vasilija Abramović sa radom „SYNTONY“ u timu za predstavljanje Crne Gore  na XVII Međunarodnoj izložbi arhitekture u Veneciji, koja će se održati od 29.08.do 29.11. 2020. godine. http://www.interactivearchitecture.org/syntony.html

Moderatorka predavanja će biti doc. dr Svetlana Perović, prodekanka za nastavu na Arhitektonskom fakultetu.

Dobro došli!

Pristupni link je dostupan ispod.

Svetlana Perovic is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: Gostujuće predavanje dr Vasilja Abramović
Time: Apr 30, 2020 10:30 AM, Montenegro