Riječ dekana Popovića budućim studentima Arhitektonskog fakulteta Univerziteta Crne Gore

ImageKad vas upitaju šta je arhitektura, vaš odgovor bi mogao da glasi sinteza umjetnosti i inženjerstva.

Kroz svoje petogodišnje studiranje na Arhitektonskom fakultetu studenti na svoja pitanja iz oblasti arhitekture, opšte kulture i razumijevanja prostora uopšte, dobijaju odgovore kroz izučavanje seta raznovsnih tematskih cjelina koje su vezane za arhitekturu, urbanizam, umjetnost, inženjerstvo…

Kultura upravljanja prostorom nas, kao pedagoge, obavezuje da moramo uticati na razvoj kritičnog nivoa znanja naših studenata. Podizanjem svijesti o prostoru kao osnovnom razvojnom potencijalu, značaju i vidovima oblikovanja istog, kulturi življenja, stanovanja, i istorijske zaštite koji se jasno oslikavaju kroz raznovrsne vidove rada sa budućim kreatorima prostora, koji će sjutra preokrenuti i neposredno podizati i oplemenjivati nivo nacionalne svijesti o značaju i uređenju prostora, jer prostor je imperativ razvoja crnogorske države.

Dekan, prof. dr Svetislav Popović

Korisni linkovi: