Upis nove generacije

Prijave za upis nove generacije studenata Arhitektonskog fakulteta će se realizovati putem javnog oglasa, u junu 2021.

Za upis na Arhitektonski fakultet obavezno je polaganje dopunskog (prijemnog) ispita.

Dopunski ispit  se sastoji iz dva dijela.

• Test provjere opštih znanja iz različitih oblasti kulture relevantnih za studije arhitekture (10 pitanja)
  • Test provjere razumijevanja prostornih odnosa i prostorne logike (10 zadataka)

Testovi se ocjenjuju pojedinačno. Konačna ocjena na ispitu je srednja vrijednost ocjena oba testa. Negativna ocjena je eliminatorna iz kvalifikacionog postupka.

Prohodne škole: gimnazija, licencirana srednja vjerska škola, građevinska, arhitektonska, geodetska, rudarska, geološko-rudarska, elektrotehnička, mašinska i saobraćajna.

U studijsku 2021/22. godinu kandidati se mogu upisati na Integrisani petogodišnji studijski program Arhitektura (Arhitektura 5+0), a nakon završetka istog stiču diplomu Master arhitekture, sa osvojenih 300 ECTS kredita.

Dodatne informacije možete dobiti:

dekanat:

e-mail: arhitektura@ucg.ac.me

studentska služba:

assluzba@ucg.ac.me

U prilozima je dostupan nastavni program Arhitektonskog fakulteta i testovi sa prijemnog ispita iz 2020. godine.