Studijski program za ruski jezik i književnost simbolično proslavio Masljenicu

Ruski praznik Masljenica proslavljen je u srijedu, 10. marta, u Ruskom centru Filološkog fakulteta Univerziteta Crne Gore. U organizaciji su, pored rukovodioca i sekretara Ruskog centra, učestvovali i studenti osnovnih studija Studijskog programa za ruski jezik i književnost.

Kroz kratku teorijsku prezentaciju studenti su se upoznali sa običajima pomenutog praznika koji slavi novi početak i proljeće, a tradicija proslavljanja datira još od paganskih vremena. Proslava Masljenice traje sedam dana, a svaki dan simbolično se obilježava. Stihovima poznatih autora studenti su upotpunili svoje znanje o ruskoj kulturi i civilizaciji. Uz poštovanje epidemioloških mjera, proslava je završena poštovanjem jednog od ruskih običaja – pravljenjem strašila.