Profesorica Saša Simović na Međunarodnoj konferenciji u Temišvaru

Profesorica SP Engleski jezik i književnost Filološkog fakulteta Univerziteta Crne Gore, doc. dr Saša Simović, učestvovala je na Međunarodnoj naučnoj konferenciji posvećenoj angloameričkim studijama  (The 30th International Conference on British and American Studies) u organizaciji Zapadnog Univerziteta u Temišvaru (13–15. maj 2021.).

Profesorica Simović izložila je naučni rad nastao u okviru istraživanja iz oblasti američkog romantizma na temu “A Cornucopia of Interpretations: ‘Rappaccini’s Daughter’”. Trideseta po redu međunarodna konferencija okupila je više od130 učesnika iz raznih djelova svijeta (Sjedinjenih Američkih Država, Japana, Njemačke, Ujedinjenog Kraljevstva, Portugalije, Belgije, Litvanije, Italije, Rusije, Turske, Albanije, Mađarske, Alžira, Srbije, Rumunije i Crne Gore).