Profesorice Simović i Mijušković na 14. Međunarodnoj IDEA konferenciji anglista i amerikanista u Trabzonu

Doc. dr Saša Simović i doc. dr Marija Mijušković, profesorice Filološkog fakulteta Univerziteta Crne Gore, učestvovale su na 14. Međunarodnoj IDEA konferenciji anglista i amerikanista (14th International IDEA Conference) održanoj onlajn 6 -8. oktobra 2021. u organizaciji Karadeniz Tehničkog Univerziteta (Karadeniz Technical University) u Trabzonu i organizacije IDEA, Turske asocijacije za proučavanje anglistike i amerikanistike. Konferencija koja je okupila  više od 130 učesnika bila je veoma uspješno organizovana sa brojnim sesijama koje su bile posvećene raznovrsnim savremenim naučnim istraživanjima iz domena angloameričkih studija. Profesorice Simović i Mijušković predstavile su se na Konferenciji naučnim radom ''The Cult of Domesticity in The Scarlet Letter and The House of the Seven Gables''. Nakon izlaganja učesnika uslijedile su inspirativne debate o mogućnostima daljih i sveobuhvatnijih naučnih istraživanja.