Posjeta studenata master studija Filološkog fakulteta NBCG „Đurđe Crnojević“

Studenti druge godine master studija Filološkog fakulteta su, 17. novembra 2021. godine, u okviru predmeta Akademsko pisanje sa profesoricom Dušankom Popović, posjetili NBCG „Đurđe Crnojević“ na Cetinju. Cilj posjete bio je unapređenje znanja i vještina potrebnih za snalaženje u bibliotečkom prostoru, kako virtulenom, tako i stvarnom, koja će im koristiti prilikom izrade master rada.

Sa odjeljenjima biblioteke, njihovim funkcionisanjem i zadacima, studente su upoznale Milenija Vračar i Danijela Radulović. Nakon obilaska, uslijedila su predavanja o informacionoj i medijskoj pismenosti i njihovom značaju za korišćenje bibliotečkih izvora (mr Vesna Kovačević),  zatim o korišćenju uzajamnog i lokalnog on-line kataloga (mr Vjenceslava Ševaljević i mr Đurđa Martinović–Lompar), kao i retrospektivnoj i nacionalnoj bibliografija i digitalnoj biblioteci Crne Gore (Milorad Milović i Zorica Sjekloća). Ističemo da je ovo peta generacija studenata za koju je organizovana posjeta NBCG „Đurđe Crnojević“, pa se zahvaljujemo predavačima i upravi biblioteke.