Promocija Filološkog fakulteta

U okviru promocije Filološkog fakulteta dr Danijela Ljepavić je posjetila Srednju mještovitu školu u Tivtu i to maturante gimnazije i ekonomskog smjera.

Maturanti pomenute škole su bili u prilici da čuju prezentaciju svih sedam Studijskih programa koje nudi Filološki fakultet u Nikšiću i naročito interesovanje su izrazili za mobilnost i studijske posjete koje studenti osnovnih i master studija mogu da koriste.

Jasno im je opisana misija Filološkog fakulteta u čijem fokusu je stvaranje stručnih i kompetentnih kadrova iz oblasti stranih i maternjih jezika i književnosti. Naročito je istaknuto da izučavanje  jezika doprinosi stvaranju svestrano obrazovanih i društveno odgovornih osoba, kojima znanje jezika pomaže da pomjeraju granice sopstvenog okruženja i razvijaju otvorenost i bliskost sa različitim kulturama, običajima i naravima drugih podneblja i drugačijih civilizacijskih karakteristika i tradicija.