Međunarodni sajam knjiga u Podgorici

Na 16. Međunarodnom sajmu knjiga u Podgorici koji je trajao od 8. do 14. maja u okviru štanda Univerziteta Crne Gore učešće je uzeo i Filološki fakultet. Tom prilikom ponudio je svoja izdanja, kao i izdanja nekadašnjeg Instituta za strane jezike. Na pomenutom sajmu Filološki fakultet prezentovao je zbornike radova s međunarodnih naučnih skupova kao i naučne časopise koje izdaje.

Univerzitet Crne Gore je na Međunarodnom sajmu knjiga dobio nagradu za  unapređenje obrazovnog procesa u Crnoj Gori. Nagrada se dodjeljuje za „prezentaciju izuzetno bogate udžbeničke literature, koja je uključila najsavremenija znanja iz studijskih programa fakulteta, najprije neophodnih za sam akademski razvoj studenata, ali i svih onih koji su svojim pozivom povezani sa disciplinama kojima se ovi udžbenici bave" navodi se u odluci žirija.