Studentkinja master studija FF na Međunarodnoj studentskoj naučnoj konferenciji na Univerzitetu Vasile Alecsandri

Studentkinja prve godine master studija prevodilaštva na SP Engleski jezik i književnost Filološkog fakulteta Univerziteta Crne Gore, Lela Stanković, učestvovala je drugi put na Međunarodnoj studentskoj naučnoj konferenciji Models for a Continuous Dialogue (BA and MA Students' Scientific Conference, 13 May 2022) u organizaciji Univerziteta Vasile Alecsandri (Bakau, Rumunija). Koleginica Stanković je imala vrlo uspješno i zapaženo izlaganje na temu “To the Lighthouse of Time and Identity” (koordinator doc. dr Saša Simović).

Zaista mi je bila velika čast i zadovoljstvo da po drugi put učestvujem na Međunarodnoj online naučnoj studentskoj konferenciji “Models for a Continuous Dialogue” u organizaciji Univerziteta Vasile Alecsandri (Bakau, Rumunija). Mogu da kažem da je zaista poseban i lijep osjećaj kada svoj rad, viđenje konkretne teme i njenih filozofskih i književnih aspekata, možete da podijelite sa uvaženim profesorima dotičnog fakulteta i kolegama širom Evrope. Ove godine sam se odlučila da bliže predočim kompleksnost, kao i apstraktnost romana To the Lighthouse Virdžinije Vulf kroz temu “To the Lighthouse of Time and Identity”. Zanimljiva je odlična povratna informacija s obzirom na to da se tema bavi kako književnim, tako i lingvističkim aspektima apstraktnih motiva vremena i identiteta. Svakako toplo preporučujem svim kolegama da naredne godine učestvuju na Konferenciji kako bi proširili svoje kulturološke vidike i iskusili bogato iskustvo, pa čak i u online režimu. Za akademski rast i razvoj je takođe od velike koristi da se oprobamo u naučnom istraživanju i analiziranju.

Lela Stanković