Doc. dr Svetlana Kalezić-Radonjić na Univerzitetu u Antverpenu

Doc. dr Svetlana Kalezić-Radonjić učestvovala je od 4. do 9. jula na Children s Literature Summer School na Univerzitetu u Antverpenu, koji je poznat kao jedan od najznačajnijih istraživačkih centara kada je u pitanju književnost za djecu i mlade. Prezentovane inovacije u nastavnim metodama posebno će koristiti studentima Filološkog i Filozofskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, koji će već od sljedeće školske godine biti u prilici da se, preko predavanja profesorke Kalezić-Radonjić, upoznaju sa najnovijim svjetskim trendovima u proučavanju dječje književnosti.

Children s Literature Summer School već pet godina unazad okuplja najeminentnije svjetske proučavaoce dječje književnosti koji svoja znanja nesebično dijele sa mlađim kolegama. Veliki broj tih imena predstaviće svoja istraživanja na konferenciji Children s Literature and Music koja će se sljedećeg maja održati u Crnoj Gori u organizaciji Filološkog fakulteta UCG.