Konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija, II upisni rok

Sjutra počinje predaja elektronskih prijava po osnovu Konkursa za upis studenata u prvu godinu osnovnih studija Univerziteta Crne Gore za studijsku 2022/23. godinu u II roku, objavljenog danas na zvaničnom sajtu Univerziteta (www.ucg.ac.me) i u dnevnim novinama koje izlaze u Crnoj Gori.

Preostala mjesta na Filološkom fakultetu po studijskim programima:

Crnogorski jezik i južnoslovenske književnosti 33

Srpski jezik i južnoslovenske književnosti 36

Ruski jezik i književnost 20

Engleski jezik i književnost 7

Italijanski jezik i književnost 36

Francuski jezik i književnost 38

Njemački jezik i književnost 24

Podsjećamo, i u II roku organizuje se elektronsko prijavljivanje na konkurs koje sjutra, 21. jula, traje do 16.00 časova, kada će sistem za elektronsku prijavu biti zatvoren. Ukoliko se prijava podnosi neposredno organizacionoj jedinici, podnosi se označenog dana u okviru radnog vremena Studentske službe.

Testovi iz dva predmeta od značaja za nastavak obrazovanja za kandidate koji nijesu imali eksterni maturski, odnosno stručni ispit, polažu se 22. jula 2022. godine.

Raspored termina polaganja predmeta biće istaknut na sajtu Filološkog fakulteta.

Upis kandidata i izdavanje uvjerenja završiće se zaključno sa 27. julom 2022. godine, prema rasporedu koji će, takođe, biti istaknut na sajtu Filološkog fakulteta.