Doc. dr Branka Živković na međunarodnoj konferenciji u Sloveniji

Doc. dr Branka Živković sa Filološkog fakulteta Univerziteta Crne Gore učestvovala je na devetoj međunarodnoj konferenciji pod nazivom “Biennial International Conference on the Linguistics of Contemporary English (BICLCE)” koja se ove godine održala na Univerzitetu u Ljubljani od 15. do 17. septembra.

U okviru sesije Exploring English by means of contrast: English and South Slavic languages izložila je rad pod nazivom “The degree of interactivity in British and Montenegrin university lectures: A contrastive and corpus-based study”.

Konferencija je prvi put organizovana 2005. godine u Edinburgu i predstavlja značajnu platformu za raznovrsne teorijske i metodološke pristupe proučavanju engleskog jezika. Od tada se bijenalno održava u različitim univerzitetskim centrima širom svijeta (Toulouse (2007), London (2009), Osnabrück (2011), Austin TX (2013), Madison WI (2015), Vigo (2017), Bamberg (2019)).