Gostovanje doc. dr Damjana Popiča sa Univerziteta u Ljubljani

Studentima master studija na Studijskom programu za engleski jezik i književnost predavanja je održao doc. dr Damjan Popič, profesor sa Odsjeka za prevodilaštvo, Filozofskog fakulteta, Univerziteta u Ljubljani, u srijedu 7. decembra 2022. Predavanja su organizovana u okviru predmeta Prevođenje pravnih tekstova i Akademsko pisanje na engleskom jeziku na sljedeće teme: "Jezik kao skup podataka: upotreba digitalnih alata u prevođenju pravnih tekstova" i "Pisanje master rada: digitalni komplet za prvu pomoć".

Profesor Popič bavi se upotrebom digitlnih tehnologija u lingvističkim i translatološkim istraživanjima i prevodilačkoj praksi kao i izradom digitalnih jezičkih alata. Gostovanje je organizovano u okviru Erasmus+ programa razmjene nastavnog osoblja.