Odobren naučni projekat Filološkog fakulteta UCG u okviru saradnje Crne Gore i Slovenije

Mješovita crnogorsko-slovenačka komisija za naučnu i tehnološku saradnju na zasijedanju u Ljubljani 20.12.2022. odobrila finansiranje projekta Filološkog fakulteta UCG  prijavljenog na Konkurs za sufinansiranje naučne i tehnološke saradnje između Crne Gore i Republike Slovenije za period 2023–2024. godine.

Dvije države će finansirati realizaciju projekta "Kulturna razmjena između Crne Gore i Slovenije kroz prevođenje" kojim na Filološkom fakultet UCG rukovodi prof. dr Jasmina Anđelić, a na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Ljubljani doc. dr Adriana Mezeg.  Planirani period za realizaciju projekta je od 01. januara 2023. do 31. decembra 2024. godine.