Prof. dr Marija Krivokapić na Univerzitetu “Vasile Alescandri” u Bakau, Rumunija

Redovni profesor Marija Krivokapić, boravila je na Univerzitetu “Vasile Alescandri” u Bakau u Rumuniji, preko Erazmus programa razmjene.
Kao gostujući predavač  održala je predavanje sa temom “Reclaiming Home in Native American Women Poetry”.
Istovremeno je prezentovala istraživanje i predsjedavala jednom sesijom online međunarodne konferencije sa temom _Discursive Forms. Evoking the Past and Dealing with Contemporary Challenges_ koju je organizovao isti univerzitet u periodu njenog boravka, odnosno 27. i 28. aprila 2023. godine, kao i predsjedavala sesijom studentske međunarodne online konferencije _Models for  a Continuous Dialogue _(28.04. 2023).