Prvi broj naučnog časopisa za metodičku teoriju i praksu: Metodika nastave

Izašao je prvi broj naučnog časopisa za metodičku teoriju i praksu Metodika nastave, Filozofskog fakulteta Univerziteta Crne Gore. Časopis ima međunarodu redakciju čije su članice i profesorice Filološkog fakulteta, doc. dr Jasmina Nikčević i doc. dr Marija Mijušković, dok je prof. dr Dušanka Popović i odgovorna urednica. Časopis izlazi jednom godišnje (decembar) u elektronskoj formi i prvi je časopis tog profila u Crnoj Gori.

Za objavljivanje se prihvataju originalni naučni i stručni radovi iz oblasti metodike nastave svih područja na predškolskom nivou i svih predmeta na osnovnoškolskom, srednjoškolskom i akademskom nivou. Radovi treba da budu pisani u skladu s metodologijom izrade naučnog rada.

Jedan od važnih ciljeva za formiranje ovog časopisa je naučni doprinos unapređenju nastave svih oblasti, predmeta i međupredmetnih tema u obrazovnom sistemu, pa pozivamo sve stručnjake čije je polje interesovanja i istraživanja navedena problematika, da našoj misiji daju svoj doprinos.

PREUZMI ČASOPIS