Gostujuće predavanje doc. dr Agnieszke Kałużne sa Univerziteta Zielona Góra

Na Studijskom programu za engleski jezik i književnost, u periodu od 22. do 26. maja, gostovala je doc. dr  Agnieszka Kałużna u okviru programa akademske mobilnosti Erazmus+ Teaching Staff Mobility. Studentima druge godine osnovnih studija održala je zanimljivo i interaktivno predavanje na temu „Translating emotions in students’ opinions“. Nakon predavanja prodekanica za međunarodnu saradnju doc. dr Spomenka Delibašić i doc. dr Branka Živković održale su radni sastanak sa koleginicom iz Poljske.

Agnieszka Kałużnadocent je na Odsjeku za englesku filologiju u Institutu za jezičke studije Univerziteta „Zielona Góra“  (Poljska). Bavi se književnim prevođenjem iz dijahrone i savremene perspective.