Doc. dr Branka Živković u posjeti Slovenačkoj akademiji nauka i umjetnosti

Doc. dr Branka Živković boravila je u Ljubljani od 7. do 12. juna 2023. godine u okviru bilateralnog projekta „Mapiranje roda u jeziku i kulturi u komparativnoj perspektivi: Crna Gora i Slovenija“, čija je koordinatorka prof. dr Milica Vuković-Stamatović ispred Filološkog fakulteta Univerziteta Crne Gore. Sastala se sa kolegama sa Instituta za studije kulture i sjećanja Slovenačke akademije nauka i umjetnosti. Tokom posjete, razmotreni su dosadašnji rezultati i dogovorene aktivnosti za finalnu fazu projekta. Profesorica Živković upoznala je slovenačke kolege i sa rezultatima projektnih aktivnosti koji se realizuju na Filološkom fakultetu Univerziteta Crne Gore, posebno Erasmus+projekta ReFLAME, te uručila posebno izdanje časopisa Filološkog fakulteta Folia linguistica et litteraria (42) “Language for Specific Purposes – Trends and Perspectives”, koje uključuje radove predstavljene na internacionalnoj konferenciji “Language for Specific Purposes: Trends and Perspectives” u okviru navedenog projekta.  Razmotrene su i određene akademske aktivnosti koje bi dovele do nastavka saradnje između ovih institucija.