Dekan Filološkog fakulteta prof. dr Igor Lakić na Univerzitetu Changsha u Kini

U okviru studijske posjete Kini, u organizaciji Instituta Konfucije sa Univerziteta Crne Gore, organizovana je posjeta Univerzitetu Changsha za nauku i tehnologiju. Posjeta je, između ostalog, imala za cilj uspostavljanje saradnje na raznim nivoima, uključujući i oblast filologije, odnosno uvođenje kineskog jezika kao drugog jezika na Filološkom fakultetu, kao i mogućnosti akademske razmjene. Dekan Lakić obavijestio je kolege sa Fakulteta za strane jezike Univerziteta Changsha i o projektu ReFLAME i udžbenicima za izučavanje jezika struke koji su nastali u okviru ovog projekta. Kolege sa Univerziteta Changsha iskazali su interesovanje za korišćenje u nastavi jednog broja ovih udžbenika. Posjeta je uključila i posjetu kulturnim institucijama i nacionalnim parkovima Kine, a u grupi su bile koleginice i kolege iz drugih obrazovnih institucija Crne Gore, iz osnovnih i srednjih škola i sa univerziteta.