Studenti Filološkog i Filozofskog fakulteta u posjeti Dnevnom centru u Nikšiću




Univerzitet Crne Gore
Univerzitet Crne Gore
Univerzitet Crne Gore
Univerzitet Crne Gore
Univerzitet Crne Gore

U cilju povezivanja teorijskih znanja i praktičnih iskustava u okviru nastavnog programa iz oblasti Psiholingvistike, studenti Filološkog fakulteta (Studijski program za crnogorski jezik i južnoslovenske književnosti) i Filozofskog fakulteta (Studijski program Psihologija) realizovali su stručnu posjetu Dnevnom centru za djecu sa smetnjama u razvoju i osobe sa invaliditetom u Nikšiću.

Tokom posjete, studenti su imali priliku da svoja znanja dodatno prodube kroz neposredno upoznavanje sa radom ove ustanove, kao i sa savremenim pristupima u tretmanu razvojnih smetnji, naročito na govorno-jezičkom planu. U saradnji sa rukovodstvom i stručnim osobljem Dnevnog centra, a uz podršku predmetne profesorice, doc. dr Nataše Jovović, studentima je omogućeno da dobiju odgovore na brojna stručna pitanja i dileme sa kojima se mogu susretati u budućem profesionalnom radu.

Poseban značaj ove posjete ogleda se u podsticanju svijesti o važnosti interdisciplinarnog pristupa, kao i u afirmaciji profesionalnog angažmana usmjerenog ka unapređenju kvaliteta života djece iz osjetljivih društvenih grupa. Istovremeno, studenti su dodatno motivisani da svoja profesionalna interesovanja razvijaju u pravcu inkluzivne prakse i kontinuiranog stručnog usavršavanja.

Broj posjeta : 527



Ne propustite nijednu važnu vijest, pretplatite se na vijesti Akademski forum.