Profesorice sa SP za engleski jezik i književnost boravile u Poljskoj

Profesorice Studijskog programa za engleski jezik i književnost Filološkog fakulteta Univerziteta Crne Gore , doc. dr Saša Simović i doc. dr Vanja Vukićević Garić, boravile su u periodu od 11. 11. do 17. 11. 2018. na Univerzitetu Stanislaw Staszic (Pila, Poljska). U okviru Erasmus+ programa razmjene akademskog osoblja profesorice su studentima anglistike održale predavanja iz oblasti američke književnosti (američki romantizam − dr Simović) i engleske književnosti (postmodernizam u britanskom romanu − dr Vukićević Garić). U toku boravka razmijenjena su iskustva nastave angloameričke književnosti i kulture na Katedri za anglistiku Filološkog fakulteta Univerziteta Crne Gore i Katedri za englesku filologiju Univerziteta Stanislaw Staszic u Pili. Ostvareni su i značajni kontakti za buduću saradnju dva univerziteta.