Gostovanje pjesnika Miroslava Jovanovića Timotijeva

Studenti Filozofskog i Filološkog fakulteta razgovarali su u okviru časova Književnosti za djecu i omladinu za poznatim crnogorskim pjesnikom Miroslavom Jovanovićem Timotijevim, laureatom ovogodišnjiih „Susreta pod Starom maslinom“. Poznat u poeziji za odrasle kao jedan od najeminentnijih stvaralaca tzv. „grobljanske poezije“, M.J.Timotijev se okrenuo stvaralaštvu za djecu u 55. godini života. Razgovarajući sa studentima o razlozima takvog literarnog preokreta pjesnik se osvrnuo i na svoje viđenje dječje književnosti, ali i na važnost poezije uopšte, u osmišljavanju egzistencije. Razgovor je vodila predmetna profesorka doc. dr Svetlana Kalezić Radonjić, a sa studentima je, povodom Timotijevljevih stihova, svoje impresije podijelila i barska pjesnikinja Milica Vukmanović.