Studenti SP Srpski jezik i južnoslovenske književnosti na naučno-praktičnoj školi srbistike u Moskvi

Studenti Studijskog programa Srpski jezik i južnoslovenske književnosti, uz pokroviteljstvo Matice srpske – Društva članova u Crnoj Gori, učestvovali su na poziv Moskovskog državnog univerziteta na naučno-praktičnoj školi posvećenoj srbistici od 8. do 13. novembra 2019. godine. Organizatori projekta bili su Filološki fakultet Moskovskog državnog univerziteta Lomonosov, Filološki fakultet St. Peterbur i Institut za slavistiku Ruske akademije nauka.

Prvi dio programa škole podrazumijevao je predavanja i radionice vodećih ruskih srbista o ulozi srbistike u modernoj humanitarnoj nauci, istoriji i dijalektologiji srpskog jezika, nacionalnim specifičnostima srpske književnosti, srpsko-ruskim jezičkim, kulturnim i istorijskim odnosima, folkloru, etnografiji i istoriji srpskog naroda, a drugi dio odnosio se na učešće studenata na naučnoj konferenciji.

Učesnici konferencije bili su studenti: Jelena Šaković, Ana Jaredić, Balša Vukčević, Ljubica Simonović i Šejla Habibović.