Održana prva radionica o komunikaciji sa OSI za studente Fakulteta za turizam i hotelijerstvo UCG

Fakultet za turizam i hotelijerstvo UCG je u saradnji sa Inicijativom mladih s invaliditetom Boke (I MI Boke), u petak 11. marta 2022. godine, organizovao radionicu za studente prve godine, na temu komunikacije sa osobama sa invaliditetom (OSI)  i pristupačnosti turističkih sadržaja.

Radionicu je vodila trenerica sa invaliditetom Dunja Samardžić, koja ističe da “pristupačan turizam” ne podrazumijeva samo boravak i prenoćište lica sa invaliditetom te da je samo hotelska soba pristupačna, već da svi ostali sadržaji u hotelu i destinaciji (npr. rekreativni i spa centri, bazeni, pristup moru itd.) budu prilagođeni potrebama OSI.

Naredna radionica će se održati u petak 18. marta 2022. godine.