Ljetnja škola: Preduzetništvo u turizmu baštine

Univerzitet Crne Gore – Fakultet za turizam i hotelijerstvo organizuje akreditovanu šestodnevnu ljetnju školu (LLL program) pod nazivom „Preduzetništvo u turizmu baštine”, u periodu od 17. do 22. oktobra 2022. godine.

Program ljetnje škole namijenjen je za studente i zaposlene u turističkoj privredi. Učesnici programa ljetnje škole imaće priliku da po završetku obuke dobiju sertifikat sa 2 ECTS kredita. Ovaj interdisciplinarni program obuhvata šire područje preduzetništva u turizmu, sa posebnim osvrtom na oblasti inovacija, odgovornog i održivog poslovanja, dizajniranja turističkih doživlja i drugo.

Program obuke nastao je kao ishod Erasmus+ CBHE projekta „Podsticanje internacionalizacije na crnogorskim institucijama visokog obrazovanja kroz efikasno strateško planiranje (IESP)“. U skladu sa pravilima finansiranja Izvršne agencije za obrazovanje, audiovizualnu djelatnost i kulturu (EACEA) prva generacija polaznika oslobođena je od plaćanja troškova obuke.