Posjeta učesnika Međunarodne nedelje obuke za partnerske univerzitete

Fakultet za turizam i hotelijerstvo je u petak 11. novembra 2022. godine bio domaćin Međunarodne nedelje obuke za osoblje partnerskih univerziteta iz Slovenije, Španije, Njemačke i Rumunije koji su boravili na Univerzitetu Crne Gore. Predstavnike partnerskih univerziteta je u ime Fakulteta za turizam i hotelijerstvo pozdravio prodekan za nastavu doc. dr Ilija Moric, kao i Ana Dragutinović, rukovodilac Kancelarije za međunarodnu saradnju i mobilnost UCG-a. Program je vodila mr Jovana Janinović koja je predstavnike partnerskih univerziteta upoznala sa najvažnijim rezultatima projekta Podsticanje internacionalizacije na crnogorskim institucijama visokog obrazovanja kroz efikasno strateško planiranje (IESP), i prvom akreditovanom ljetnjom školom na engleskom jeziku „Preduzetništvo u turizmu baštine“. U nastavku programa, polaznice prve akreditovanje ljetnje škole, Anđela Rubežić i Aleksandra Savić, predstavile su prisutnima svoje završne ispite iz oblasti dizajniranja iskustva u vezi sa preduzetništvom u turizmu baštine. Nakon toga, organizovan je obilazak Starog grada u pratnji licencirane turističke vodičkinje Jelena Lončar, koja je tokom dvočasovne ture gradom goste upoznala sa kratkom istorijom grada, kao i zanimljivostima koje se vežu za Stari grad, katedralu sv. Tripuna i Pomorski muzej.

„Preduzetništvo u turizmu baštine“ je prvi interdisciplinarni program na engleskom jeziku iz oblasti održivog turizma, koji obuhvata širu oblast turizma zasnovanu na valorizaciji specifičnih kulturno-istorijskih i prirodnih resursa, njegovoj održivosti, preduzetničkim mogućnostima i prednostima u pogledu otvaranja novih radnih mijesta i turističkih iskustva. Prva generacija je pohađala školu u periodu 17-22. oktobra 2022. godine i okupila je preko 20 studenata i zaposlenih u sektoru turizma iz Crne Gore. Ova šestodnevna interdisciplinarna i internacionalna ljetna škola, koja nudi 2 ECTS kredita, nastala je kao rezultat ERASMUS+ projekta „Podsticanje internacionalizacije na crnogorskim institucijama visokog obrazovanja kroz efikasno strateško planiranje – IESP“. Takođe, istaknuti su rezultati i ostalih Erasmus+ projekata koje Fakultet za turizam i hotelijerstvo trenutno realizuje, kao što su SUCCESS i DUALMON.