Startup studentsko takmičenje

Na Internacionalnom Burč univerzitetu u Sarajevu, u periodu od 22. do 25. maja 2023. godine, održaće se Erasmus+ projekat - SUCCESS. Cilj ovog projekta je osmišljavanje i organizacija Startup programa koji će studentima, budućim preduzetnicima, omogućiti da svoje inovativne ideje razviju u startapove.

Tokom prva dva dana ovog međunarodnog događaja, 16 do 20 takmičarskih studentskih timova, sa osam različitih univerziteta iz Bosne i Hercegovine, Albanije i Crne Gore, prikazaće širok spektar inovativnih ideja i rješenja, koja bi mogla oblikovati budućnost poslovnanja.

Nakon toga, biće odabrano 10 studentskih startup timova koji će se predstaviti sa svojim inovativnim poslovnim idejama potencijalnim investitorima na Demo događaju 25. maja 2023. godine.

Univerzitet Crne Gore predstavljaju dva tima studenata:

• Tim Fakulteta za turizam I hotelijerstvo u sastavu: Milan Radan i Dino Jonuz
  • Tim Mašinskog fakulteta u sastavu: Ermin Mehović i Anes Beriša

Sve informacije o Erasmus+ Success projektu se mogu naći na linku: https://success-project.ba/